Ogłoszenia parafialne na 14 kwietnia 2019/PŁONKOWO/

NIEDZIELA PALMOWA

1. Dziękuję za przekazanie do kościoła Palm Wielkanocnych.
  2. Dziękuję panu Miszczykowi za ponowne utwardzenie terenu na cmentarzu.
  3. Dziękuję pani Miszczyk za przekazanie wypieków na spowiedź parafialną
  4. Rozpoczyna się czas wielkiego tygodnia i triduum sacrum.
  5. W wielki wtorek Msza św. o godz. 16.00 a po Mszy odwiedzę zgłoszonych dziś chorych.
  6. Proszę aby chętni parafianie w środę umówili się na wyznaczoną przez siebie godzinę i przygotowali ciemnicę na wielki piątek i grób Pański na wielką sobotę. Po Mszy św. proszę by do zakrystii podeszła pani ,która projektowała dekorację wielkopostną w celu omówienia wstępnej propozycji dekoracji na święta wielkanocne.
  7. Zbiórka dla ministrantów w wielki piątek o 14.30 w kościele.
  8. TRIDUUM SACRUM W PARAFII PŁONKOWO I ROJEWO

Tak jak było zapowiadane na początku wielkiego postu ze względu na przepisy liturgiczne nabożeństwa w poszczególne dni będą wyglądały następująco:

• Wielki Czwartek(dzień ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa) przed południem Msza krzyżma w Katedrze w Gnieźnie . Msza św. Wieczerzy Pańskiej dla mieszkańców obu parafii w Rojewie o godzinie 19.00.
  • Wielki Piątek(nie odprawia się w tym dniu Mszy św. ) trwanie w ciszy i skupieniu zachowując post ścisły. Nabożeństwo Adoracji Krzyża i złożenie Pana Jezusa w grobie w Płonkowie o godz. 16.00 w Rojewie o 19.00.
  • Wielka Sobota( nie sprawuje się Mszy św. trwanie w ciszy przy grobie Jezusa do rozpoczęcia liturgii wigilii paschalnej zachowanie wstrzemięźliwości od potraw mięsnych) przed południem święcenie tradycyjnych potraw na stół wielkanocny w Płonkowie w kościele o godzinie 12.00 w Rojewie o godzinie 13.00 po święconce adoracja Najświętszego sakrament. Od 12.00 do 13.00 Dobiesławice, Kaczkowo i Płonkówko od 13 do 14 Mierogoniewice od 14 do 15 Leśnianki Kępa Kujawska Dąbie od 15 do 17.00 na dwie części Płonkowo.
  • Wieczorna liturgia wigilii paschalnej zakończona nocną procesją rozpocznie się w Rojewie dla mieszkańców obu parafii o godz.20.00. Na liturgię proszę o przyniesienie świec na obrzęd odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.
  • NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO w Płonkowie Msza św. z procesją rezurekcyjną o godz. 7.30. W Rojewie Msza św. bez procesji rezurekcyjnej o godz.11.00.
  • PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY w Rojewie Msza św. o godz.9.00 w Płonkowie Msza św. o 11.00 i 12.30.
  1. Biuro parafialne czynne w wielkim tygodniu tylko w środę od 15.45 do 17.00
  2. Wszystkie informacje są umieszczone w gablocie i na stronie parafialnej.